Remember! Register/Forget Password?

Drop Me A Line

HAKKIMIZDA

Mağazanın adını müşteriler koydu:'o adam'

Tesettürlü bayanların en uğrak yeri olan Fatih'te Fevzipaşa Caddesi üzerinde 60 metrekare gibi küçücük bir mağaza olan 'O Adam'ın satışları hayrete düşürüyor. Fatih'teki pek çok büyük firma arasından sıyrılmayı başaran 'O Adam'ın sahipleri müşterilerinin yoğun ilgisini ve mağazacılıktaki ilginç öyküsünü bizimle paylaştı.
Tesettürlü bayanların uğrak yeri olan Fatih semti küçüklü büyüklü pek çok giyim firmasına ev sahipliği yapıyor. Ama onların arasında bir tanesi var ki, oldukça ilgi görüyor: 'O Adam' Mağazanın sahibi Ayışık Ailesi yıllar önce İstanbul'da Fatih'in göbeğinde işportacılık yaparak bu işe başlamış. Sonra yanlarına bir ortak alıp biri Şirinevler diğeri ise Fatih'te iki mağaza açmışlar. Ortaklarıyla anlaşamayınca iki yıl önce ayrılma kararı almışlar. Onlar da Fatih Fevzi Paşa Caddesi üzerinde 60 metrekare gibi bir alanda 'O Adam'ı açıp, yollarına devam etmişler. 30 yıldır bu piyasanın içinde olan Aile, Fatihli bayanların gönlünü adeta fethetmiş durumda. BOŞ KALMIYOR Dükkânın içine girdiğinizde müşterilerin yoğunluğundan adım atmak mümkün değil. Eğer ürünü almak istiyorsanız kasaya ulaşmak için kalabalığı aşmanız gerekiyor. Üstelik kimse mağazadan eli boş çıkmıyor… Mağazanın isminin öyküsü de bir hayli ilginç. İsmi müşteriler tarafından konmuş. Mağazaya sürekli gelip giden müşteriler görüp beğendikleri ürünleri birbirlerine nereden aldıklarını sorunca verdikleri ortak yanıt "Hani o adam var ya, işte oradan aldım" oluyormuş. Kulaktan kulağa böyle yayılınca Ayışık ailesi de mağazaya "O Adam" ismini vermiş. HERGÜN YENİ MODEL Müşteriler genelde birbirlerinden duyarak mağazaya geliyorlar. Ama daha önce de Fatih'te işportacılığa uzanan geçmişleri nedeniyle tanınmak gibi bir kaygıları olmamış. Her Çarşamba pazar için gelen hanımlar mutlaka ona uğruyor ve yeni ürün olup olmadığına bakıyorlar. O Adam'ın müşterisinin bu kadar yoğun olma sebebi ise diğer mağazalardan farklı olarak Mustafa Ayışık'ın her gün mağazasına yeni bir ürün getirmesi. Mağazada devamlı sirkülasyon hakim. Özellikle Cumartesi ve Pazar daha yoğun olduğunu söyleyen Ayışık, "Eskiden on farklı modeli bütün sezon satıyorduk. Müşterinin gözü çabuk doyuyor " diyor.
EN UYGUN FİYAT
Türkiye'de En zengin Ürün ve Model'lerle En uygun Fiyat Garantisi.
AYNI GÜN KARGO
Türkiye'de En zengin Ürün ve Model'ler Stoklarımızdan Anında Kargo.
KALİTE
Türkiye'de En zengin Ürün ve Model'leri 20 yıldır Mağazalarımızda Müşterilerimiz Güvenle Almakta
HİZMET
20 yıldır Müşteri Portföyümüz Hizmet Kalitemizin Garantisidir.

Markalarımız OADAM GİYİM Bünyesi altında Toplanmakta'dır

Hanımlar için fiyat değil beğeni önemli

Hanımlar için ürünün fiyatı değil beğenisi olduğunu söyleyen Ayışık; "Müşteri eğer bir ürünü beğeniyorsa hiç parasına bakmadan alır. Fiyatı uygun olsa bile eğer modası geçmişse hiçbir şekilde ürününü almaz" diyor. Genelde müşteriler O Adam'a çok iyi model takip ettiği için geliyorlar. Müşterilerin öncelikli isteği sürekli yeni ürün, ikincisi ise eşarbı ile beraber kombin yapma imkânının olması. Ayışık, hanımlarımızın alışveriş konusunda da hayli bilinçli olduğunu ve ürünün kalitesini ve ederini çok iyi anlar duruma geldiklerini söylüyor.

OADAM

Daima farklı olmak zorundayız

Her gün eklenen yeni modellerin satışlarının artmasında önemli bir etken olduğunu söyleyen Ayışık, "Burada birçok büyük firma var. Onların sattığı ürünler bizimkilere yakın olursa satışlarımız düşüyor. Daima farklı olmak zorundayız" diyor. Bazen gelen bir ürünün çok kısa sürede satıldığını söyleyen Ayışık mesleğin inceliklerini şöyle anlatıyor; "Müşterimizle aramızda zamanla bir güven oluşuyor. Biz de müşteri ne aradığını bilir, alır ve çıkar. Kararsız bir müşterimiz yoktur. Kalıbı ve modeli güzel bir ürün getirdiğiniz için kafasında soru işareti kalmıyor. Ürünü deneme gereği bile hissetmiyor. Çünkü bizden başka bir yerde bulamayacağını biliyor"

OADAMMODA

Bir ürünün satacağını müşteriden anlıyoruz

Bir ürünün satılıp satılmayacağını ne belirliyor? O Adam'a göre bunu anlaması çok basit… Eğer müşteriler vitrindeki mankenin üzerinde bulunan ürüne dokunuyorsa o ürün satacak anlamına geliyor. Şu ana kadar pek çok ürün sattıklarını ancak hiçbirinin tesettürlü kıyafetlerin önüne geçemediğini söyleyen Ayışık, "Biz tesettürün spor tarafını yansıtıyoruz" diyor. Ağırlıklı olarak gençlere yönelik çalışan mağazada 48 bedene kadar ürün bulmak mümkün.

OADAMGİYİM